• Asta

Interjeras po Milano baldų parodos: ką galime pritaikyti kiekvienas

Milano tendencijos ir gyvenimas


Kiekvieną balandį Milane vyksta ryški ir įsimintina dizaino fiesta. Didžiausioje Europos baldų parodoje geriausi Italijos ir viso žemyno gamintojai pristato naujausias kolekcijas ir interjero tendencijas, kurios per artimiausius penkis metus išpopuliarės ir pateks į dažno mūsų namus.


Taip, didesniais ar mažesniais kiekiais, tačiau vis tiek pateks. Kas įsirengs ar atnaujins namus, šias tendencijas sutiks dažniau – nuo rekomenduojamų sienų dažų spalvų ir baldų formų iki dominuojančių šviestuvų, o tie, kurie mano, kad tendencijos jų nepasiekia vis tiek perka interjero aksesuarus ar smulkmenas, tad viena kita naujovė neišvengiamai atsiduria ir jų erdvėse.


Milane veiksmas vyksta ne tik milžiniškose parodų salėse, bet ir mieste, kur dizainui atiduodamos parduotuvės, butai ir net ištisi kvartalai. Modernios instaliacijos, netikėti showroomai, ateities technologijos, nauji potyriai ir įžvalgos įkvepia patikėti, kad žmogaus noras kurti grožį bei tobulinti funkciją yra nenugalimas ir beribis.

Palietus pažymėtą plotą, aktyvuojama dizaino ikonomis tapusių daiktų istorija.
Design Holding Wall – interaktyvi B&B Italia, Flos ir Louis Poulsen siena.

Šį kartą iš Milano parvežiau ne tendencijas, apie kurias rašo visi – nuo lietuviškos iki tarptautinės spaudos, o praktinius patarimus, kuriuos savo erdvėse galime pritaikyti kiekvienas. Štai būdai, kaip atnaujinti, pagyvinti ir dar labiau pamilti savo namus.


Prisiminkime lentynas


Nežinau, ar yra namų be dūmų, tačiau tikrai nėra be lentynų. Didesnes ar mažesnes, visi tokias turime ir dažniausiai perkame galvodami vien apie funkciją – bus kur knygas sudėti ir smulkmenas laikyti.


Tačiau lentynos gali vaidinti daug svarbesnį vaidmenį – geriau išnaudoti erdvę, suteikti patalpai gylio, atnaujinti pabodusį ar pernelyg standartinį apstatymą. Tam nereikia milžiniškų lėšų, užtenka pagalvoti apie lentynų išdėstymą, spalvas, būdą, kaip ir kur jas tvirtinti.


Lentynų siena


Paprastas ir išties įspūdingas sprendimas yra statyti lentynas per visą sieną, pavyzdžiui, svetainėje už sofos arba prie ilgos tuščios sienos, kur netelpa didesni baldai. Lentynoms užtenka 30 cm gylio, o laikyti čia galite daug ką – knygas, žurnalus, įrėmintas nuotraukas, augalus, dailias interjero detales, o dėžėse ir dokumentus ar kitus mažiau naudojamus daiktus.

Greičiausias būdas įsirengti tokią sieną – nusipirkti ir sustatyti vieną šalia kitos keletą knygų lentynų. Baldas atrodys įdomiau, kai derinsite skirtingo pločio lentynas arba įterpsite kitos spalvos elementų.


Pigiausia – statybinių medžiagų parduotuvėje įsigyti sieninių lentynėlių ir jų laikiklių. Lentynėles junkite vieną su kita, kai norite ramesnio vaizdo arba kabinkite skirtinguose aukščiuose kaip atskiras detales, kad siena atrodytų gyvesnė ir išjudintų erdvę, jei ji jau gerokai pabodusi ar pernelyg sterili.


Itin šiuolaikiškas sprendimas – dabar interjere paplitusios lentynos metaliniais rėmais. Jos yra vizualiai lengvos ir patvarios, išsaugo erdvės pojūtį, atsparios mados pokyčiams. Kartais užtenka vienos tokios lentynos, kad atnaujintumėte visą kambarį ir laimėtumėte daugiau vietos daiktams susidėti.


Ką gali spalva ir tekstūra


Kuriant savo namus daug dėmesio sulaukia virtuvės ir vonios baldai, spintos, spintelės, dar TV staliukas. Lentynos dažnai paliekamos pabaigai, net jei gaminamas, tai būna gana standartinis, vienos medžiagos ir spalvos baldas.


Suderinus kelis atspalvius ar tekstūras, atvirus ir uždarus elementus nuobodi lentyna atgyja ir tampa svarbiu kambario elementu. Sukurti akį traukiantį baldą nereikia prabangių medžiagų – baldinės laminuotos plokštės galima rasti įvairių spalvų, kokybiškų medžio, akmens, betono raštų.


Net jei pasirinksite paprastą svetainės apstatymą, viena įdomi lentyna jūsų interjerą padarys išskirtinį.


Mažai atrodo gerai


Tie, kas ieško namų nuomai, dažnai susiduria su problema, kad butai miestuose panašėja, viskas perkama iš vieno tiekėjo.


Tačiau suteikti interjerui unikalumo galima net iš daug kur sutinkamų baldų. Įsigykite keletą spalvotų lentynų arba pačių paprasčiausių, primenančių dėžę ir sukabinkite jas ant sienos vertikaliai ar asimetriškai. Interjere dėmesį visuomet pirmiausia atkreipia netikėti sprendimai ir spalvotos detalės.

Siauros vertikalios ar horizontalios lentynos puiki išeitis ten, kur mažai vietos.

Vonios kambaryje ar virtuvėje toks nedidelis baldas gali išgelbėti nuo netvarkos ar smulkesnių daiktų pasimetimo.


Veidrodžiai kuria erdvę


Namuose veidrodis dažniausiai kabinamas ten, kur turi atlikti savo tiesioginę funkciją – rodyti mūsų atvaizdą. Iš tiesų tai nebrangus, tačiau labai vertingas kambario elementas, kuris puošia, vizualiai išplečia mažą ar siaurą erdvę, atspindi šviesą.


Veidrodžius kabinti ar statyti galima bet kurioje patalpoje ir nuotaika iškart pasikeis. Suderinę kelis minimalistinius veidrodžius be rėmelių hole ar miegamajame turėsite erdvės neapsunkinantį, įdomų interjero akcentą. O svetainėje kabinkite veidrodžius su rėmais, jų dabar galima rasti pačių įvairiausių – ir modernių, ir klasikinių, tai suteiks kambariui lengvumo ir puošnumo.


Kartais erdvė būna sutvarkyta, puikiai apstatyta, tačiau vis tiek yra jausmas, kad kažko trūksta. Dažnai ta trūkstama dalis yra būtent veidrodis, kurio atspindžiai sukuria daugiau gylio ir išskaido uždarą ar pernelyg taisyklingą patalpą.


Naujas žvilgsnis į korpusinius baldus


Didelė dalis interjero sėkmės priklauso nuo gerai suprojektuotų korpusinių baldų. Kuo daugiau spintų, tuo didesnis kiekis daiktų turi savo namus. Pagrindinė tvarkingo kambario taisyklė yra labai paprasta – kiekvienas daiktas turi turėti savo vietą. Tuomet jį paėmę visuomet žinosite, kur grąžinti.


Dažnai visa siena paskiriama didžiulei spintai ir ji tarsi nematoma įsilieja į interjerą. Tačiau erdvės ne visada pakanka, kad nesijaustų šio baldo gabaritų, kad jis neužspaustų. Spintos masyve atsiradęs atviras intarpas suteikia lengvumo, o laisvą plotą galima panaudoti papildomoms funkcijoms balde sukurti – įrengti darbo vietą, knygų lentyną ar smagią žaidimų zoną vaikų kambaryje.

Uždaro ir atviro derinimo principas tinka ir masyviuose kitų kambarių balduose – svetainės spintose ir komodose, vaikų kambaryje, virtuvės spintelėse. Svarbiausia sukurti kuo daugiau erdvės laikyti daiktams, o jų visuomet turime ir dailesnių, ir mažiau išvaizdžių. Taigi matomos lentynos gerai parodo pirmuosius, o durelės paslepia antruosius.


Namų gyventojai augalai


Namų patogumas priklauso nuo tinkamo erdvių išplanavimo, baldų išdėstymo, apšvietimo. Tačiau net puikiausias interjeras atrodys kataloginis be jausmo, kad čia kažkas gyvena. Įsikūrimo nuotaiką kuria įvairios interjero detalės, tekstilė ir net šiek tiek netvarkos. O vienas gyviausių elementų yra augalai.


Vazonais apstatytos palangės ne visiems patinka. Augalus interjere galime naudoti daug plačiau – tvirtinti prie sienos ar palikti laisvai kyboti erdvėje, grupuoti po kelis ir kurti žaliąsias salas. Įsigiję kelias paprastas sienines lentynas ir porą išraiškingų augalų turėsite unikalią sieną ir jaukų interjerą.


Šviečiantys bumbulai ir juostelės


Interjere svarbu apgalvoti ne tik bendrąjį apšvietimą, tačiau ir akcentinį, tikslinį ar dekoratyvųjį. Tik tuomet namuose galėsite kurti skirtingas nuotaikas, derinti aplinką prie savo poreikių, pereiti iš aktyvaus į poilsio režimą.


Interjero salonuose daugybė madingų šviestuvų. Tačiau dažnai iškyla problema – kai kurie iš jų itin brangūs, o kiti sutinkami kas antruose namuose.


Įdomesnį apšvietimą galima sukurti ir grupuojant kelis paprastus sieninius šviestuvus – bumbulus ar juostas. Jų privalumas – maža kaina, universalumas ir atsparumas tendencijoms.


Fototapetai ir geras skonis


Ilgą laiką fototapetai siejosi su banalybėm ir daugelis juos aplenkia ratu. Tačiau Milane vaizdai ant sienų suteikė ryškų prieskonį interjerams. Tai įmanoma sukurti ir namuose. Rinkitės įdomesnius nuotraukų rakursus ir papildykite fototapeto kuriamą nuotaiką tekstile, šviestuvais ar nedideliais baldais. Kai įrengiate namus nuo pradžių, apgalvokite ir didesnius mastelius.


Jei turite mėgstamą miestą, tai gali būti puikus įkvėpimas jūsų interjerui. Galbūt patys užfiksavote įdomių kadrų arba fotografuoja draugai. Svarbu pakankama nuotraukos kokybė, kad ją būtų galima perkelti ant sienos. Interjeras tampa išskirtinis ir įdomus, kai visa kambario stilistika atspindi miesto tempą, kultūrą ir stilių, tačiau vengiama kičo ir nuspėjamų derinių, o daugiau žaidžiama asociacijomis.


Paryžius – lengvas ir šviesus, tikras gyvenimo džiaugsmas, taigi kambaryje puikiai derės balti atspalviai, baldai plonomis elegantiškomis (bet ne Provanso tipo!) kojytėmis ir keletas ryškių, nuotaiką keliančių detalių. Niujorkas – pilkas, funkcionalus, įtraukiantis energijos kamuolys. Čia baldai tvirtesni, masyvesni, formos grynos, spalvos žemiškos prigesintos, o intensyvumą gali sukurti geometrinių raštų tekstilė ar išraiškingesnis šviestuvas.

Įspūdingai atrodo ne tik realistiniai fototapetai, tačiau ir grafiniai motyvai. Siena atrodys itin šiuolaikiškai, jei grafika dengs ne visą plotą, o bus įrėminta dažų juostos ar kitos spalvos dekoro.


Geras interjeras – tai apsisprendimas


Milano parodoje daugelis prisistatančių prekių ženklų yra tikras džiaugsmas estetikos ir kokybės gerbėjams. Nors ne visi baldai ar šviestuvai lengvai įperkami, mane šių gamintojų ekspozicijos įkvepia dar labiau tikėti, kad didžiausias gero interjero įrankis yra kūrybiškumas.


Brangūs baldai kambariui nebūtinai suteiks išskirtinumo, kartais jie tiesiog taip ir lieka komunikuoti savo kainą. O štai įdomesnės kompozicijos, spalvos, kelių medžiagų, tekstūrų, mažo ir didelio, seno ir naujo derinimas net iš paprastų elementų gali išgauti unikalią erdvę.


Kaip kurti savo paprastus nepaprastus namus? Pirmiausia apsispręskite tokius turėti, tuomet paskirkite pinigų sumą ir apsvarstykite, ką už ją galite įsigyti. Galbūt ne visuomet išeis pasigaminti naują baldą, tačiau nusipirkti kelias lentynėles, augalų ar veidrodį išties lengva ir tai galite padaryti jau šiandien.


Iki gražaus,

Asta


#interjeras #interjerodizainas #gerasinterjeras #interjerotendencijos #Milanobalduparoda #balduparoda #interjeras2019 #isaloni #baldutendencijos #tendencijos2019 #baldai2019 #interjeroidejos

217 views0 comments

Recent Posts

See All