• Asta

Interjero dizaineris – užgaida ar būtinybė?

Šiuo metu interjero dizainerių ir studijų pasiūla didelė. Vis daugiau žmonių naudojasi jų paslaugomis, o kartą pabandę, dažniausiai grįžta su naujais projektais ar smulkesniais klausimais.


Nors namų įrengimo paslaugos populiarėja, pastebėjau, kad visgi stereotipai apie interjero dizainerius ir jų darbą dar yra labai gajūs. Kai iškyla klausimas, kaip išspręsti vieną ar kitą klausimą, kaip sukurti patogius namus, daugelis atmeta profesionalios pagalbos galimybę ir linkę tikėti savo jėgomis arba apdailos, baldų, apšvietimo salonuose prieinamomis paslaugomis bei konsultacijomis.


Bendraudama su klientais ir aplinkiniais supratau, kokie įvaizdžiai daugelį stabdo nuo sprendimo patikėti savo namų įrengimo ar atnaujinimo rūpesčius specialistui.Bus sunku bendrauti su arogantišku snobu


Sutinku, pats žodis interjero dizaineris yra įmantrus tarptautinių žodžių junginys ir kelia mažai asociacijų su jaukiais namais ar maloniu žmogumi, su kuriuo galima pasišnekučiuoti prie kavos puodelio ir drąsiai prisipažinti, kad jūsų mėgstamiausia spalva anaiptol ne balta ar pilka.


Šioje srityje tikrai yra arogantiškų snobų. Kaip ir bet kurioje kitoje – tokį žmogų galite sutikti ir parduotuvėje, ir kirpykloje, ir poliklinikoje. Tačiau jau seniai praėjo tie laikai, kai įrengti savo namus su interjero dizaineriu buvo išskirtinė privilegija ir reikėjo mokėti su juo susišnekėti.


Dabar interjero dizaineris yra savo srities profesionalas, kaip ir bet kuris kitas, kurio jums prireikia. Tai žmogus, kuris žino atsakymus, teikia paslaugas, gauna už tai atlygį. Ir, jeigu nori klientų (o ir dėl geros karmos), bendrauja maloniai, atidžiai, įsiklauso ir teikia siūlymus ne pagal tai, kas jam gražu ar madinga, o atsižvelgdamas į jūsų gyvenimo būdą ir biudžetą.


Jei pabendravę su interjero dizaineriu jaučiate, kad tai ne jūsų žmogus, tiesiog ieškokite kito! Tikrai rasite specialistą, kuris jus supras, išgirs ir padės.


Pasikviesti profesionalą į savo namus prieinama daugeliui. Tikrai ne visada reikia užsisakyti pilną interjero kūrimo projektą. Gali užtekti poros valandų konsultacijos, per kurią gausite daug gerų įžvalgų apie savo erdvę, patarimų kaip ją išplanuoti, išrinksite spalvas ir sulauksite atsakymų į jau ne vieną mėnesį sprendžiamus klausimus.


Interjero dizaineris sukurs namus pagal savo skonį


Tai vienas didžiausių baubų – gyventi gražiuose, žurnaliniuose, bet jums visai nepatinkančiuose namuose. Šis didysis nuogąstavimas yra visai be pagrindo.


Taip, interjero dizaineris irgi žmogus, taigi turi savo mėgstamą stilių, spalvas, formas, medžiagas. Tačiau profesionalas todėl ir yra savo srities žinovas, kad galėtų pasirūpinti ne tik savo, bet ir klientų poreikiais. Kaip kirpėja nekerpa vienu stiliumi ar nedažo visiems plaukų ta pačia, jai gražiausia spalva arba kepėjas nekepa vien mėgstamiausių kruasanų, taip ir dizainerio darbai neapsiriboja asmeniškumais.


Prieš kviečiantis interjero dizainerį, pasidomėkite jo darbais. Daugelis specialistų išsigrynina kokie stiliai jiems artimesni – labiau klasikiniai ar modernūs; minimalistiniai ar intensyvūs, ryškūs; prabangūs ar gyvenimiški. Jei dizainerio darbų galerijoje randate jums patinkančių nuotraukų, didelė tikimybė, kad susišnekėsite. O kai matote, kad projektai visai ne jūsų skonio, geriau paieškokite artimesnio varianto.


Kai jau išsirinkote interjero dizainerį ar kelis, pabendraukite ir įsitikinkite, kad randate bendrą kalbą. Iš patirties galiu pasakyti, kad ryšys užsimezga arba ne labai greitai. Svarbiausia būti savimi ir papasakoti, kaip norite jaustis savo namuose.


Jeigu jums patinka sodrios spalvos, geras dizaineris tikrai nesiūlys išdažyti namų pilkai ar baltai, jis sukurs interjerą taip, kad mėgstami atspalviai geriausiai atsiskleistų.


Geriausiai savo namus sukursiu pats


Dažnai susiduriu su nuomone, kad namai yra pernelyg asmeniška, kad jų įrengimą kam nors patikėtum. Tai netgi lyginama su apranga – jei nesamdau drabužių stilisto, tai ir namams dizainerio nereikia.


Sutinku – ir drabužiais, ir interjeru parodome, kokie esame. Tiek savimi, tiek savo aplinka turime rūpintis patys.


Tačiau interjero dizaineris namus kuria ne už jus, o su jumis – kad gyventumėte taip, kaip įsivaizduojate ir gautumėte patį geriausią rezultatą. Be to, įsirengti butą ar namą su profesionalu yra greičiau, lengviau ir netgi smagiau .


Gerokai sutrumpinama techninė dalis – specialistas žino, kur ir kiek turi būti jungtukų, kurioje vietoje statyti vonią, kokių šviestuvų prireiks virtuvėje. Jums nereikia sukti galvos, kad nusipirksite per didelį praustuvą (dažnas atvejis) ar sofa užstos išėjimą į balkoną. Taigi lieka daugiau laiko maloniajai daliai, kuri daugeliui žmonių labai patinka – rinktis spalvas, plyteles, baldus, šviestuvus, tekstilę.


Ar galiu sau tai leisti


Itin stiprus mitas yra tai, kad interjero dizainerių paslaugos yra labai brangios ir tai ne kiekvieno kišenei.


Kaip ir visoje rinkoje, taip ir ir interjero srityje galite rasti ir išties brangių specialistų, ir tikrai finansiškai prieinamų. Tai paslauga, kurios reikia ne tik išrinktiesiems, o daugeliui namus kuriančių ar atnaujinančių žmonių.


Visi mes pirmiausia skaičiuojame kiek sumokėsime už paslaugą, o ne kiek sutaupysime ja pasinaudoję. Kartais atrodo, kad interjero dizaineris yra perteklinis poreikis ir neaišku, ar išlaidos atsipirks.


Siūlau paskaičiuoti.


Pirmiausia, koks yra jūsų darbo valandinis įkainis. Taip, ne dizainerio, o jūsų – kiek uždirbate per valandą.


Tuomet pasvarstykite, kiek laiko skirsite savo buto ar namo atnaujinimo ar įrengimo projektui viską darydami patys. Susirašykite visus darbus, ką turite atlikti ir šalia surašykite, kiek planuojate kiekvienam iš jų skirti valandų. Tuomet susumuokite darbus ir valandas.


Ir padauginkite iš dviejų, o geriausia iš trijų. Nes čia surašėte, tai ką žinote ar numanote, tačiau greičiausiai pamiršote tokį darbą kaip: išsirinkti elektros lizdus ir jungiklius; prie plytelių spalvos priderinti glaistą; nuspręsti, kokios spalvos ir medžiagos bus grindjuostės, ar jas derinti prie langų, ar prie grindų; sužinoti, kiek šviesos šaltinių reikia virtuvėje ar kokiam aukšty kabinamas valgomojo šviestuvas.


Darbų visuomet yra gerokai daugiau negu atrodo iš pirmo žvilgsnio. Ir daugiau tų nuobodžiųjų imlių laikui. Ieškoti sofos ar kavos staliuko visai smagu (bent jau pradžioje), bet štai naršyti elektros jungiklių svetainėje jau atrodo mažiau įdomu.

Su dizaineriu šiuos klausimus išspręsite labai greitai, jis atrinks jūsų interjero stiliaus variantus, ras geriausią kainos ir kokybės santykį ir atsakys prie ko derinti grindjuostes būtent jūsų namuose (o ne Pinterest'e).


Valandas, kurias praleisite prie projekto taip pat padauginkite. Nes tikrai sugaišite daug, daug, daug daugiau laiko nei planavote. Užsukę į vieną plytelių saloną, nuspręsite aplankyti ir antrą. Pamatę ekspozicijoje išstatytas naujos kolekcijos plyteles pamiršite, kokias planavote įsigyti ir imsite svarstyti, ar įsigijus šias visai kitokio stiliaus gražias plyteles reikia pergalvoti ir visą interjerą. Ir taip daugelyje sričių. Žmogiška klasika. Pasirinkimas dabar didelis ir galimybės gyventi gražiai neribotos. Visiems suplanuotiems bei nenumatytiems darbams jums reikės rasti laiko savo dienotvarkėje. Vakarai, naktys, savaitgaliai, kartais net išvykos darbo metu.


O dabar grįžkime prie to, kiek uždirbate. Kai jau surašėte ir padauginote valandas, padauginkite jas dar kartą iš savo valandinio įkainio. Tai suma, kiek galėtumėte per laiką, skirtą namų įrengimui užsidirbti.


Viską daryti pačiam reiškia ne tik sutaupyti, bet ir išnaudoti savo resursus. Todėl ir gerai profesionalų paslaugos – už jas sumokame, tačiau sutaupome laiko, kurį galime skirti savo poreikiams, poilsiui ar pinigams uždirbti. Spręskite savo naudai.


Dizaineris mane vesis į brangius salonus


Kai norite, kad dizaineris jūsų nenuvestų į per brangų saloną, labai paprasta tai padaryti. Pasiskaičiuokite biudžetą, kiek pinigų skirsite kiekvienam etapui, apdailos medžiagoms ir baldams. Jei sunku susigaudyti, dizaineris padės sudėlioti prioritetus, kur verta mokėti daugiau, o kur galima sutaupyti,


Dizaineriui būtina žinoti jūsų biudžetą, kad galėtų tinkamai parinkti sprendimus ir salonus. Taip atsidursite ten, kur reikia.


Permokėti už medžiagas ar baldus jums taip pat neteks. Dirbdami su profesionalu galite tik sutaupyti. Daugelis salonų klientams su dizaineriu taiko geresnes kainas negu gautumėte kaip paprastas pirkėjas. Klientas su dizaineriu reiškia, kad butas ar namas bus įrengtas profesionaliai, nuotraukos pasirodys internete ar žurnale. O tiems, kam interjeras patiks, pasidomės, kur vieną ar kitą daiktą įsigyti.


Man užteks ir Pinterest'o!


Dabar rasti puikių interjero pavyzdžių išties paprasta. Žurnalai, internetas, pasiūla parduotuvėse sukuria įspūdį, kad greitai sukursite savo svajonių namus.


Štai pamatote Pinterest'e savo svetainę-virtuvę. Baltos sienos, marmurinis stalviršis, mėlyno aksomo sofa metalinėmis kojytėmis, juodi šviestuvai – viskas taip ir bus.


Tada paaiškėja, kad baltos spalvos yra visa atskira paletė su daugybe atspalvių. Tikro marmuro virtuvės stalviršis gana brangus, o ir ne visai praktiškas. Gražusis tamsiai mėlynas veliūras nelabai suderinamas su jūsų baltu katinu. O juodi šviestuvai salone grožiu konkuruoja su žalvariniais.


Ir čia jau Pinterest'as nepadės, sprendimus reikia priimti pačiam arba kreiptis į dizainerį.

Profesionalas įvertins, kokio dydžio jūsų svetainė-virtuvė, kiek šviesos čia patenka ir pagal tai parinks šiltą arba šaltą baltos atspalvį. Pasirodys, kad tikro marmuro jums visai nereikia. Galima rinktis iš gerokai pigesnių, kokybiškų šiuolaikinių marmuro tekstūros medžiagų, kurios puikiai atrodo ir yra lengvai prižiūrimos. Interjero dizaineris žinos, kuriame salone yra nesiveliančio veliūro sofa ir padės rasti atspalvį draugišką ir jums, ir katinui. Su šviestuvais irgi padės, kad derėtų prie viso namų stiliaus, o ne būtų vien madinga detalė.


Pinterest'o tikrai užteks įkvėpimui. Ir su dizaineriu lengviau susišnekėsite parodę, kas jums patinka. Tačiau kurti savo namus lengviau su profesionalu.


Ne užgaida, ne būtinybė – tai reikalinga gera paslauga


Įsirengti namus gali kiekvienas ir be pagalbos. Interjero dizainas yra paslauga, kuri padeda tai padaryti paprasčiau, profesionaliau, mažiau svarstant, daugiau veikiant ir mėgaujantis procesu.


Tai reikalinga paslauga, nes apima daug sričių, kurių pats per mėnesį ar kelis neperprasi. Gera, nes lengvai prieinama, kai iškyla klausimų ir padeda sukurti gražius, patogius, funkcionalius namus ne pagal žurnalo patarimus ar nuotraukas, o pagal konkrečius jūsų poreikius.


Draugai mėgsta paerzinti, atsiunčia man savo namų nuotrauką su prierašu – žiūrėk, kaip gražiai viską padariau be jokio dizainerio. O aš jiems juokaudama atsakau – puikiai, tik tu neįsivaizduoji, kaip viskas atrodytų su dizaineriu!


Kai kuriame patys, veikiame savo žinojimo ir pavyzdžių lauke. Specialisto žinios ir ir patirtis visuomet platesni, o sprendimai įdomesni ir mažiau nuspėjami.


Pabandykite!


Iki gražaus,

Asta


167 views0 comments

Recent Posts

See All