• Asta

Kaip rasti savo namus


Visi puikiai žinome, kaip ir kur norime gyventi. Tačiau, kai reikia priimti sprendimą dažnai susipainiojam. Ko verta klausytis – intuicijos ar proto balso? O gal daugiau gyvenimo mačiusių tėvų, gerų draugų ar investicijų konsultantų? Smagi užduotis išsirinkti namus greitai gali tapti galvosūkiu ir net nemigos naktimis.


Kalbėdama su klientais ir ieškodama būsto sau supratau keletą esminių dalykų, kurie padeda naviguoti nekilnojamojo turto žemėlapiuose ir nepamesti savo namų gausioje pasiūloje ir kitų žmonių interesuose.
Labai malonūs namų darbai


Pats svarbiausias dalykas prieš įsigyjant savo namus yra smagus, įkvepiantis ir paprastas.


Skirkite kelias minutes atsipalaiduoti, pasiimkite lapą popieriaus ir pasidarykite norų sąrašą. Rašykite viską, kas jums svarbu jūsų namuose – kokioje erdvėje norėtumėte gyventi, ką matyti pro langą, kiek ir kokių kambarių turėti, įsivaizduokite kaip jaustumėtės savo aplinkoje. Pavartykite žurnalus ir prisekite jūsų norus atspindinčių nuotraukų.


Norų sąrašas atspindi mūsų tikruosius poreikius, tai, kas mums išties svarbu ir kur jausimės gerai. Tai daug vertingiau nei nekilnojamojo turto agentų rekomendacijos ar gero linkinčių artimųjų patarimai. Namuose, kuriuos išsirinksim, gyvensime mes ir tiktai mes ar mūsų šeima.


Vertinkite savo tikruosius poreikius, o ne tai, kas bus aktualu ateityje, pasikeitus gyvenimo aplinkybėms. Kai jos pasikeis, keisite ir būstą.


Galbūt jums daug mieliau gyventi jaukioje nedidelėje palėpėje centre nei naujame erdviame bute miesto pakrašty. O gal kaip tik centras visai nerūpi, mielai liktumėte savo gimtajame rajone, tačiau norėtumėte matyti visą miestą pro langą. Arba užaugę nuosavame name, kur aplink daug erdvės, nesižavite gyvenimu miegamajame rajone arčiau darželio ir parduotuvės, o verčiau dažniau žiūrėtumėte į mišką.


Jūsų norų sąrašas – pagrindinis kompasas, kuris visuomet padės grįžti į reikiamą kryptį ir nepasiduoti vilionėms įsigyti ne tai, ko išties trokštate.


Būstus išaugame kaip drabužius


Sudarę sąrašą pagalvokite, kiek laiko tokiame bute ar name norėtumėte gyventi.

Kieno čia namai – studento, vieno žmogaus, poros, šeimos ar tai atostogų būstas. Keičiasi mūsų poreikiai, gyvenimo būdas, šeimos sudėtis, taigi rinkitės būstą galvodami maždaug apie 5 metus į priekį, o ne apie tolimą ateitį.


Tada dar kartą peržiūrėkite norų sąrašą ir įvertinkite visa tai, kas nėra taip svarbu artimiausią gyvenimo laikotarpį.


Jei studijuojat, neapsimoka išlaikyti kelių kambarių butą, o galbūt kaip tik būtų smagu gyventi keliese ir laisvus kambarius nuomoti. Jei planuojate šeimą ir vaikus, gal neverta iškart keltis į užmiestį su nuosavu kiemu, kuriam reikės priežiūros kaip dar vienam vaikui, o užtektų kokybiško naujos statybos būsto su didele vaikų žaidimo aikštele ir jaukiu parku netoliese.


Savo namuose jaustis gerai turite dabar, o ne kažkada ateityje. Būstas kaip ir drabužis gali būti ir per ankštas, ir per didelis. Tikrasis komfortas daugiau susijęs ne su kvadratinių metrų skaičiumi, o su jūsų šios dienos poreikiais.
Kompromisas jūsų naudai


Turėdami sąrašą po akimis atsidarykite skelbimų puslapius ar kreipkitės į nekilnojamojo turto agentūrą.


Įvertinę savo norus ir kainas, apibraukite tuos poreikius, kurie patys svarbiausi, kuriems nedarysite kompromisų.


Liksite miesto centre, tačiau galite atsisakyti vaizdo pro langą. Gyvensite toliau nuo centro, bet vasaros vakarais vaikščiosite basi savo kieme. Pirksite seną butą istoriniame name, tačiau darysite remontą. O gal svarbiausia įsikelti į jau paruoštus gyventi namus. Čia vėlgi atsižvelkite į tai, kas svarbiausia jums.


Kompromisais gali tapti viskas, kas paprastai itin vertinama – plotas, vaizdas, vieta, susisiekimas, parduotuvės ir darželiai. Jūs geriausiai žinote savo gyvenimo būdą ir kas jums patinka. Ir tai svarbiausia, kad gyventumėte gerai ir patogiai.


Atrasti lobį


Daugelis žmonių, kurie jau įsigijo būstą tvirtina tą patį – įžengęs į savo namus, supranti, kad tai tavo. Tiesiog pajunti, kad štai čia galėtum ir norėtum gyventi.


Tačiau kartais būna taip, kad širdis dainuoja, o protas skaičiuoja ir sutarti jiems niekaip neišeina. Arba yra net kelios vietos, kurios išties patinka.


Tuomet labai rekomenduoju kreiptis į specialistus. Jei gąsdina remontas, paprašykite kelių statybų ar apdailos bendrovių, kad paskaičiuotų galimas išlaidas.


Šiame žingsnyje taip pat galite kreiptis į interjero dizainerį, kuris padės surasti optimalų sprendimą, kaip senesnį būstą paversti jaukiais namais visko neišgriovus ir neišleidus gyvenimo santaupų. Dizaineris taip pat padės įvertinti kelių namų brėžinius, jų perplanavimo galimybes pagal jūsų asmeninius poreikius.


Puikios vietos gyventi kartais būna paslėpti lobiai, kuriuos reikia atrasti.
Įžvalgos iš patirties


Studijuodami rinkitės būstą šalia mokslo įstaigos arba netoli centro. Tai vietos, kur praleisite daugiausia laiko. Tiek būstą prie universiteto ar kolegijos, tiek netoli centro vėliau lengvai parduosite.


Jei planuojate naujuose namuose susilaukti vaikų, ieškokite būsto ne aukščiau negu trečiame ar ketvirtame aukšte arba name su liftu. Laiptai, taip lengvai įveikiami porai, tampa tikru iššūkiu, kai reikia kasdien nešti mažamečius, jų daiktus ir transporto priemones.


Gyvenimas centre reiškia daug judėjimo pėsčiomis. Į parduotuvę, kavinę, galeriją, miesto šventę, pas gydytoją – visur patogiau nueiti ar važiuoti dviračiu arba paspirtuku negu ieškoti vietos automobiliui ir mokėti už stovėjimą.


Galbūt mieste turite mėgstamą gatvelę. Dažniau ten pasivaikščiokite, susipažinkite su gyventojais. Čia stovinčių namų ir artimiausių parduotuvių skelbimo lentose pakabinkite pranešimą, kad ieškote būsto. Žinau ne vieną istoriją, kai žmonės apsigyveno savo svajonių name. Veikite ryžtingai!


Kai iškyla dilema, ką rinktis – senesnę statybą arčiau centro ar naują būstą tolimesniame rajone – paskaičiuokite. Kiek kainuos vieno ir kito būsto išlaikymas, kiek transportas iki darbo (ir mokymo įstaigų), kiek laiko kasdien praleisite mašinose ar autobusuose.


Dažnai iš pirmo žvilgsnio pigesnis atokesnis naujas būstas suskaičiavus išlaidas transportui susilygina su senesne statyba strategiškai patogesnėje vietoje. O sutaupyto laiko, kurį galite skirti sau, niekas neatpirks.


Jei turite draugų, kurie gyvena rajone, į kurį norėtumėte keltis, susikeiskite su jais vietomis. Čia savaitę pagyvenkite savo ritmu –.kasdien vykite į darbą, užsiimkite mėgstama veikla, savaitgalį išeikite pasivaikščioti ir pasidairyti aplink. Patyrimas visuomet padeda apsispręsti.


Išduosiu jums paslaptį


Turėdami norų sąrašą ir laikydamiesi savo krypties namus tikrai rasite. Kuo aiškesnis jūsų tikslas, tuo lengviau ir greičiau priimsite sprendimus. Visada, visada ne tik jūs ieškote SAVO namų, bet ir namai ieško SAVO šeimininkų.


Iki gražaus,

Asta


#namai #interjeras #interjerodizainas #namuirengimas #butas #namas #butascentre #nuosavasnamas #naujastatyba #senastatyba

116 views0 comments